SMBJ58CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ58CA
JLCPCB Part #
C8844
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 58V 6.4A 600W@10/1000us 74.1V 93.6V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS