SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C8842
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 51V 600W@10/1000us 65.2V 7.3A 82.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS