SMBJ30CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ30CA
JLCPCB Part #
C8837
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 38.3V 48.4V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS