SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C8834
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 15.2A 1uA 24V 30.7V 38.9V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS