SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C8830
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 16V 1uA 20.5V 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS