AMS1117CD-3.3
Extended
Manufacturer
Advanced Monolithic Systems
MFR.Part #
AMS1117CD-3.3
JLCPCB Part #
C841796
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 0.003%Vout 1 1.1V@(800mA) 15V 1A 3.3V 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS