ERG2C470M101600Y
Extended
Manufacturer
Guangdong TOPAZ Elec Tech
MFR.Part #
ERG2C470M101600Y
JLCPCB Part #
C7545756
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 160V 16mm 2000hrs@105℃ 47uF ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS