ME6210A33PG
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
ME6210A33PG
JLCPCB Part #
C85233
Package
SOT-89
Description
-25℃~+85℃ 1 1.6uA 18V 200mV@(200mA) 3.3V 500mA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS