MET1117A33B3G
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
MET1117A33B3G
JLCPCB Part #
C83972
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃ 1 1.45V@(700mA) 20V 3.3V 3.5mA 65dB@(1kHz) 700mA Fixed Over Current Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS