SMCJ1.5KE27AHE3-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE27AHE3-TP
JLCPCB Part #
C7463939
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 23.1V 28.4V 37.5V 40.5A@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS