RVT1H101M0810
Extended
Manufacturer
CX(Dongguan Chengxing Elec)
MFR.Part #
RVT1H101M0810
JLCPCB Part #
C82008
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-45℃~+105℃ 10.2mm 100uF 2000hrs@105℃ 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS