RVT1A470M0405
Extended
Manufacturer
CX(Dongguan Chengxing Elec)
MFR.Part #
RVT1A470M0405
JLCPCB Part #
C81986
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-45℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 47uF 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS