MCQ15N10B-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCQ15N10B-TP
JLCPCB Part #
C779187
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.8V 100V 15A 3.53nF 4W 60.7nC@10V 7.7mΩ@10V 9pF SOP-8 MOSFETs ROHS