BZX584C5V6-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX584C5V6-TP
JLCPCB Part #
C779184
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 150mW 1uA@2V 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-523 Zener Diodes ROHS