BZT52C3V6T-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52C3V6T-TP
JLCPCB Part #
C779178
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA 600Ω 90Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS