BZT52B20JS-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52B20JS-TP
JLCPCB Part #
C779159
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@14V 19.6V~20.4V 200mW 20V 55Ω ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS