ESDLC3603P3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
ESDLC3603P3-TP
JLCPCB Part #
C778952
Package
DFN1616-6-EP
Description
-55℃~+125℃ 0.8pF、100pF 100W@8/20us、300W@8/20us 200nA、500nA 20V、75V 4A@8/120us、5A@8/20us 5.5V、36V 6.5V、45V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DFN1616-6-EP ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS