EFR32BG24A010F1024IM48-BR
Extended
Manufacturer
SKYWORKS/SILICON LABS
MFR.Part #
EFR32BG24A010F1024IM48-BR
JLCPCB Part #
C7271950
Package
QFN-48(6x6)
Description
-105.7dBm -40℃~+125℃ 1.71V~3.8V 10dBm 2.4GHz 2Mbps 4.4mA 5mA Bluetooth SPI、USART、UART、ADC、I2C、IrDA、I2S、PWM QFN-48(6x6) RF Transceiver ICs ROHS