EFM32TG11B340F64IQ48-BR
MFR.Part #
EFM32TG11B340F64IQ48-BR
JLCPCB Part #
C7271890
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1.8V~3.8V 12bit 12bit 32 Bit 32KB 37 48MHz 64KB ARM Cortex-M0+ Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS