PCT100/6DK
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT100/6DK
JLCPCB Part #
C7256665
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 100uF 6.3V 900mΩ@100kHz ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS