A3K1CCQ12VDC1.6D
Extended
Manufacturer
CIT Relay and Switch
MFR.Part #
A3K1CCQ12VDC1.6D
JLCPCB Part #
C7208519
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 12V 145V@DC 15ms 15ms 80A AgSnO2 One set changeover: 1C (SPDT - changeover) SOCKETABLE Automotive Relays ROHS