EMHB350ARA561MKE0S
MFR.Part #
EMHB350ARA561MKE0S
JLCPCB Part #
C7184224
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 13.5mm 1500hrs@125℃ 35V 560uF 60mΩ@100kHz 660mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS