BSZ017NE2LS5IATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSZ017NE2LS5IATMA1
JLCPCB Part #
C7092346
Package
TSDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.7mΩ@20A,10V 2.1W、50W 25V 27A、40A 2V@250uA 2nF@12V 30nC@10V TSDSON-8 MOSFETs ROHS