PCT220/6HK
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT220/6HK
JLCPCB Part #
C7024579
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 220uF 400mΩ@100kHz 6.3V ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS