PCT15/50HK
MFR.Part #
PCT15/50HK
JLCPCB Part #
C7024560
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 15uF 50V 600mΩ@100kHz ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS