MPM3805GQB-33-Z
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MPM3805GQB-33-Z
JLCPCB Part #
C6992861
Package
QFN-12(2.5x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.9mm 1 17uA 2.5V~6V 2.5mm 3.3V 3.5MHz 3mm 600mA Short Circuit Protection、Overheat protection、Over Current Protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery、Light load efficient mode、Power-on timing control Step-down type QFN-12(2.5x3) DC-DC Power Modules ROHS