MP2151GQFU-33-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP2151GQFU-33-P
JLCPCB Part #
C6992796
Package
UTQFN-6(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.1MHz 1A 2.5V~5.5V 3.3V Buck Buck Built-in Fixed Yes UTQFN-6(1.2x1.6) DC-DC Converters ROHS