PCT10/50HM
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT10/50HM
JLCPCB Part #
C6949308
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 10uF 1Ω@100kHz 50V ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS