TDC420V470M30*35V
Extended
Manufacturer
SamYoung Electronics
MFR.Part #
TDC420V470M30*35V
JLCPCB Part #
C6916296
Package
Plugin,D30xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 1.7A@120Hz 10mm 2000hrs@105℃ 30mm 35mm 420V 470uF ±20% Plugin,D30xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS