5.0SMLJ90A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5.0SMLJ90A-TP
JLCPCB Part #
C725427
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 100V 146V 34.3A 5kW 5uA 90V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS