SMBJ16A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ16A-TP
JLCPCB Part #
C725402
Package
DO-214AA(SMB)
Description
16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS