IPA80R310CEXKSA2
MFR.Part #
IPA80R310CEXKSA2
JLCPCB Part #
C6639831
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 16.7A 2.32nF@100V 3.9V@1mA 310mΩ@11A,10V 35W 800V 91nC@10V TO-220-FP MOSFETs ROHS