EFM32TG222F8-QFP48
MFR.Part #
EFM32TG222F8-QFP48
JLCPCB Part #
C6612038
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.85V~3.8V 12bit 12bit 2KB 32 Bit 32MHz 37 8KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS