MCG16N15-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCG16N15-TP
JLCPCB Part #
C712280
Package
PDFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.231nF 150V 16A 2V 30pF 41W 47mΩ@6V PDFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS