MCB160N10Y-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCB160N10Y-TP
JLCPCB Part #
C712274
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 160A 1V 223W 3.4mΩ@10V 4.803nF 43pF D2PAK MOSFETs ROHS