BZX84B12-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX84B12-TP
JLCPCB Part #
C6522877
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@8V 11.76V~12.24V 12V 150Ω 25Ω 350mW ±2% SOT-23 Zener Diodes ROHS