B2612USNG20D000212U1930
Extended
Manufacturer
hongqiguang
MFR.Part #
B2612USNG20D000212U1930
JLCPCB Part #
C6467092
Package
0606
Description
-40℃~+85℃ 1.6V~2.4V、2.7V~3.9V 1.6mm x 1.5mm square LED 20mA 45mcd~180mcd、112.5mcd~450mcd 48mW、78mW 520nm~540nm、615nm~635nm 520nm、632nm Discrete Diode Red, Green 0606 LED Indication - Discrete ROHS