YJP150N06AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
YJP150N06AQ
JLCPCB Part #
C699279
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 150A 207pF 225W 3V 4.2nF 4.6mΩ@10V 475pF 60V 69nC@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS