MBR20300FCT
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
MBR20300FCT
JLCPCB Part #
C698884
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 200A 20A 300V 50uA@300V 975mV@10A TO-220F Schottky Diodes ROHS