106SMH050M
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
106SMH050M
JLCPCB Part #
C6382221
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 19.894Ω@120Hz 32mA@120Hz 5.5mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS