EMZJ160ARA470ME61G
MFR.Part #
EMZJ160ARA470ME61G
JLCPCB Part #
C6240365
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 360mΩ@100kHz 47uF 5mm 6.1mm 96mA@120Hz ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS