PCT68/10DK
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT68/10DK
JLCPCB Part #
C6142274
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 10V 68uF 900mΩ@100kHz ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS