BZX84C16HE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX84C16HE3-TP
JLCPCB Part #
C6136677
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200Ω 350mW 40Ω ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS