MP20056GG-18-Z
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP20056GG-18-Z
JLCPCB Part #
C6096984
Package
QFN-8(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150uA 20uVrms 250mA 5.5V 63dB 800mV~5V、1.8V Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive QFN-8(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS