IPB60R180P7ATMA1
MFR.Part #
IPB60R180P7ATMA1
JLCPCB Part #
C6062241
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.081nF@400V 180mΩ@5.6A,10V 18A 25nC@10V 4V@280uA 600V 72W TO-263-3 MOSFETs ROHS