SMBJ16CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ16CA-TP
JLCPCB Part #
C669041
Package
SMB
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS