SPA16N50C3XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
SPA16N50C3XKSA1
JLCPCB Part #
C5900244
Package
TO-220-3-31
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.6nF@25V 16A 280mΩ@10A,10V 3.9V@675uA 34W 560V 66nC@10V TO-220-3-31 MOSFETs ROHS