380LX331M400A022
MFR.Part #
380LX331M400A022
JLCPCB Part #
C5893239
Package
Plugin,D35xL30mm
Description
-25℃~+85℃ 1.9A@120Hz 10mm 3000hrs@85℃ 30mm 330uF 35mm 400V 550mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS