SMAJ18CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ18CAQ
JLCPCB Part #
C5861896
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 13.7A@10/1000us 18V 1uA 22.1V 29.2V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS