SMAJ100CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ100CAQ
JLCPCB Part #
C5861893
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 100V 123V 162V 1uA 2.5A@10/1000us 400W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS